Laboratoria Przyszłości

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
20 kwietnia 2022
Pismo Rzecznika Praw Dziecka
27 kwietnia 2022
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
20 kwietnia 2022
Pismo Rzecznika Praw Dziecka
27 kwietnia 2022

Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu – Szkoła Podstawowa w Tyliczu im. K.Pułaskiego przystąpiła do udziału w programie Laboratoria Przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 70.000 tyś. złotych na zakup wyposażenia technicznego dla szkoły.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Skip to content