Święto Patrona Szkoły

Konkurs kaligraficzny pierwszoklasistów
5 marca 2024
Dzień galaretki na świetlicy szkolnej
12 marca 2024
Konkurs kaligraficzny pierwszoklasistów
5 marca 2024
Dzień galaretki na świetlicy szkolnej
12 marca 2024

5 marca 2024 roku obchodziliśmy Święto Szkoły ,czyli dzień poświęcony Kazimierzowi Pułaskiemu. Ten bohater konfederacji barskiej jest Patronem Szkoły Podstawowej w Tyliczu od 1970 roku. Obchody Święta Szkoły odbywały się w oparciu o przygotowany przez nauczycieli projekt interdyscyplinarny. Jego realizację rozpoczęliśmy już w styczniu 2024 r. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych prowadzonych przez p. Janusza Kieblesza . Podczas zajęć zapoznali się z cennymi eksponatami zgromadzonymi w tylickim muzeum oraz najnowszymi znaleziskami i odkryciami archeologicznymi na naszym terenie.

Dzień poświęcony Kazimierzowi Pułaskiemu rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. , w której uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście : p. Tadeusz Jarzębak p.Joanna Pawliszak. Następnie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem K. Pułaskiego.

Na terenie szkoły uczniowie wysłuchali prelekcji p. Janusza Kieblesza oraz p. Michała Filipowicza poświęconej konfederacji barskiej. Odbył się również konkurs pieśni patriotycznej , w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Młodzież zaprezentowała także wykonane przez siebie ryngrafy.

Skip to content