ROK SZKOLNY 2018/2019

ROK SZKOLNY 2017/2018
4 października 2017
ROK SZKOLNY 2019/2020
10 września 2019
ROK SZKOLNY 2017/2018
4 października 2017
ROK SZKOLNY 2019/2020
10 września 2019

Pomagamy Wiktorii Pękala.

Po raz kolejny włączylismy się w kwestowanie nz rzecz Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Dzięki mieszkańcom Tylicza i przebywającym gościom w naszej miejscowości udało się zebrać 4492,74 zł.

„Pomagamy, pomagamy....., ponieważ dobro zawsze powraca, stajemy się bogatsi duchowo i otwarci na potrzeby innych”

Takie hasło przyświecało tegorocznej akcji Szlachetna Paczka w naszej szkole. W tym roku Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SCES, Grupa Apostolska i kapłani oraz mieszkańcy Tylicza pomagali pewnej rodzinie w trudnej sytuacji. Zbiórka produktów odbywała się na terenie naszej szkoły i oddziału zamiejscowego w Mochnaczce Niżnej oraz, dzięki przychylności  kierownictwa, w Delikatesach Centrum w Tyliczu. Wraz ze zbiórką darów rzeczowych  w niedzielę 1 grudnia przy Kościele Parafialnym odbyła  się też zbiórka środków pieniężnych.

Z uzbieranych produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, przyborów szkolnych przygotowaliśmy 21 paczek. Przy wspaniałej współpracy z Leśnym Zakładem Doświadczalnym z Krynicy - Zdroju i Panem Rafałem Wiejackim udało się zorganizować i przewieźć drewno dla rodziny a z uzbieranych pieniędzy zakupić węgiel na opał. Paczka dotarła do rodziny 8 grudnia 2018 roku. Rodzina była zaskoczona i bardzo wzruszona ogromną ilością prezentów. Cieszymy się, że udało nam się w tym pięknym, przedświątecznym okresie sprawić tyle radości rodzinie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się w tegoroczną akcję.

============================================================================

Kolejny, czwarty już raz  uczniowie naszej szkoły pracowali jako wolontariusze  punkcie odżywczycm w Tyliczu wspierając uczestników Festiwalu Biegowego. 9 września 2018 r. w niedzielę uczniowie z samego rana wraz z opiekunami przeszli na miejsce serwisu koło D.W. Barta  gdzie do godziny 14.00 podawali biegaczom posiłki regeneracyjne i wodę. 

=============================================================================

Skip to content