ROK SZKOLNY 2021/2022

Trzymaj Formę w Mikołajki
6 grudnia 2021
Szlachetna Paczka 2021
12 grudnia 2021
Trzymaj Formę w Mikołajki
6 grudnia 2021
Szlachetna Paczka 2021
12 grudnia 2021

Góra Grosza

Kolejny raz przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji "Góra Grosza". Uzbieraliśmy 50 kg monet, co dało kwotę 810 zł, które zostały przekazane na cele Towarzystwa Nasz Dom pomagającego dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Dziękujemy wszystkim uczniom za zangażowanie...

Pomoc dla Ukrainy

Włączając się w pomoc uchodźcom z Ukrainy nasze Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy na terenie szkoły. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi okazali wielkie serce dzięki czemu udało się zebrać ogromną ilość darów, którą odebrali ze szkoły Panowie Strażacy z OSP Tylicz a z inicjatywy zaprzyjaźnionych rodziców z Nowej Wsi i Tylicza z naszym Szkolnym Kołem Wolontariatu, do szkoły zawitali również Wolontariusze z Walii, którzy przekazali zebrane za granicą podarunki dla naszych Ukraińskich uczniów i ich rodzin przebywających na terenie Tylicza. Bardzo dziękujemy za przekazane dary, otwarte serca i życzliwość.Dziękujemy wszystkim darczyńcom i Panom Strażakom za pomoc.

Nasi uczniowie dla zwierząt

Wolontariusze naszej szkoły zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Krynicy- Zdroju. Uczniowie przez tydzień przynosili różną karmę do szkoły z czego uzbierało się 43,60 kg karmy suchej, 3,715 karmy mokrej, trochę zabawek i jedna smycz. Wszystko to zostało przewiezione do Krynicy i przekazane do schroniska. Dzękujemy wszystkim darczyńcom.

30 Finał WOŚP

Jak co roku Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się do kwestowania na rzecz WOŚP. Podczas tegorocznego, jubileuszowego 30 Finału WOŚP w Tyliczu i w Muszynce uzbieraliśmy 6341,60 PLN (z czego 511 zł to kwota uzbierana w szkole podczas kiermaszu galaretek, przygotowanego i przeprowadzonego przez Panią Dorotę Grążkę) czym wsparliśmy sztab przy Szkole Branżowej w Krynicy -Zdroju, w którym w sumie zebrano 42.163,48 PLN, 27 EUR, i 30 USD. Tym razem graliśmy dla okulistyki dziecięcej i cieszymy się z naszego wspólnego wkładu w to wielkie dzieło ludzkich serc. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!

SZLACHETNA PACZKA 2021
„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli” Albert Schweitzer


Po raz piąty Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SCES, Grupa Apostolska i kapłani oraz mieszkańcy Tylicza przyłączyli się do Szlachetnej Paczki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich  klas wraz z wychowawcami i rodzicami oraz ogromną ofiarnością parafian podczas zbiórki pieniędzy do puszek przy kościele i zbiórki produktów trwałych w Delikatesach Centrum podczas XXI udało się obdarować nie jedną a dwie Rodziny w potrzebie.


Z uzbieranych produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, przyborów szkolnych oraz zakupionej odzieży zimowej,  obuwia, kołder, poduszek, pościeli, koców i garnków wolontariusze przygotowali 19 paczek dla jednej i 14 paczek dla drugiej rodziny. Wszystko to 10 grudnia zostało przewiezione do magazynu w Nowym Sączu a 11 grudnia Paczki dotarły do Rodzin.
Radości i wzruszeniom przy rozpakowywaniu prezentów nie było końca. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się w tym pięknym, choć nadal trudnym, przedświątecznym okresie dać nadzieję i wywołać uśmiech na twarzach ludzi, którym jest trudniej w życiu. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się w tegoroczną akcję.

Skip to content